Products Services Applications News Home
 
 
Pozadi menu
Pozadi menu
Pozadi menu


Historie firmy Watrex      Počátky firmy Watrex Praha jsou spjaty s firmou Waters Division of Millipore. Firma Watrex byla založena v roce 1990 Milanem Minárikem, jako první soukromá firma reprezentující zahraničního výrobce chromatografických přístrojů na území tehdejší ČSFR. Po dosažení vedoucí pozice v prodeji HPLC přístrojů na domácím trhu, přesáhl rozvoj firmy jak po personální stránce, tak i šíří aktivit omezený rámec obchodního zastoupení firmy Waters a proto byl kontrakt s touto firmou ukončen a od druhé poloviny roku 1991 se firma Watrex profilovala do standardni podoby distributora chromatografických přístrojů a příslušenství. Uzavřela postupně distributorské kontrakty s firmami LDC Analytical (pozdější TSP a nynější ThermoFinnigan), Rheodyne, Jour Research, Hewlett-Packard, Macherey Nagel, Supelco, Grom/Alltech/Grace, Shodex, Tosoh, Polymer Laboratories, Knauer, Sunchrom, ILS, GL Science, Optimize, SMI LabHut, Spark Holland, LabAlliance, Sequant, FasTech Dr. Maisch, Radleys, Purite a dalšími.

      V roce 1993 firma přesídlila do vlastního objektu v Hošťálkově ulici č.42, v Praze 6 , následně byla vybudována aplikační laboratoř, zahájena výroba počítačů, založena leasingová divize a importní oddělení pro dovoz chemikálií a laboratorních přístrojů. V roce 1994 se firma Watrex dostala prodejem 22 HPLC systemů na první příčku v Česke republice a po několik dalších let si tuto pozici udržovala.V roce 1995 byla založena dceřiná firma Watrex Bratislava s.r.o., která otevřela vstup na slovenský trh a o rok později Watrex International v New Yorku. Na konci milenia byl zahájen vývoj a výroba přístrojů. Nejprve to byly doplňkové komponenty pro LC, jako např. solvent saver, column oven, automatic valve station, ion suppressor, popřípadě softwaroré řízení LC modulů, v současné době je seriově vyráběn UV detektor a celá řada čerpadel. V roce 2002 byl úspěšně dokončen vývoj robotického manipulátoru pro DNA analyzátor MegaBACE firmy Amersham Biosciences a do konce roku 2003 bylo prodáno 23 robotů do zemí EU, USA, Austrlie a Číny (Taiwan). Tento manipulátor dostal řadu ocenění (Zlatý Chemtec 2003, Inovace roku 2003).

      Strategie firmy je založena na vysoké odbornosti vedoucích managerů, kteří mají úspěšnou praxi ve vědeckých a výzkumných institucích. Ze třinácti pracovníků firmy je pět doktorů či inženýrů, 2 s kvalifikací CSc. nebo Ph.D. V letech 1990-2000 zorganizoval Watrex 10 mezinárodních chromatografických seminářů, na nichž se v roli plenárních lektorů vystřídala značná část světové chromatografické elity. V roce 2004 Watrex ve spolupráci s Genomac Int. zahajuje komerční aktivity v oblasti DNA analýzy. Na veletrhu Analytika Mnichov 2004 vystavil svůj d-HPLC přístroj (denaturating HPLC). Obrat firmy se pohybuje trvale v rozmezí 50-80 milionů Kč a v roce 2005 byl zahájen vývoz HPLC přístrojů do Asie.

Watrex Praha s.r.o.


Adresa

Watrex Praha, s.r.o. 

Carolina Centrum
Drnovská 1112/60
161 00 Praha 6 – Ruzyně
Česká republika


ICO: 26142376

DIC: CZ26142376

Telefon

+420 226 203 500-510

E-mail

watrex@watrex.com

Web

http://www.watrex.cz

Pobočky:

Slovensko

Watrex Bratislava s.r.o.
Púchovská 8
831 06 Bratislava
Slovensko

Tel.:  +421 (0) 905 402 577
E-mail: watrex@watrex.sk

U.S.A.

Watrex International, Inc.
1005 Pineview Avenue
Clearwater, FL 33756
U.S.A.E-mail: info@watrex.comOcenění a certifikáty firmy Watrex
ISO 9001 CERTIFICATE
TUV CERTIFICATE

TUV CERTIFICATE


INOVATION OF THE YEAR

INOVATION OF THE YEAR


GOLD CHEMTEC

GOLD CHEMTEC


Logoagilent
Logoairwatec
LogoBiopointe_Scientific
LogoBiotech AB
Logobrookhaven
Logocronus
Logodrmaisch
LogoDragonLab
Logofortis
Logogl_science
Logohealforce
Logohpc
LogoChromaNik
LogoCRS
Logoidex
Logoidex
LogoJORDLabs
Logoknauer
Logokromasil
Logomachereynagel
LogoMerlin
LogoMICROLIT
Logonacalai
Logooptimize
LogoPeak Scientific
LogoPolymer_Standards_Servis
Logopostnova
Logopurite
LogoRephiLe
Logorheodyne
Logosequant
Logoshodex
Logoschunk
Logosilicycle
Logosmi
Logosofta
Logospark
Logossihplc
LogoSUN-SRI
Logosupelco
Logosykam
Logotosoh
Logoupchurch
Logovdsoptilab
Logovici
Logovalco
Logowatrex
Logobures

    Copyright © Watrex Praha s.r.o. || 2007-2017 || All Right Reserved || Webmaster